Celebrity siahajú po LED svetelných maskách. Anti-akné LED terapia rastie na popularite. Chceli by ste poznať vlastnosti LED svetla a jeho výhody pre pokožku? Pokračuj v čítaní.

Úprimne, existuje veľa spôsobov, ako bojovať s akné a inými druhmi kožných chorôb. Mnohí ľudia využívajú pomoc špecialistov a podrobujú sa kožným zákrokom. Iní si chcú udržať krásu pleti pomocou domácich prostriedkov a metód. Dnes môžeme kombinovať obidve metódy a vyskúšať si domácu LED svetelnú terapiu. Všetko, čo potrebujete, je výber kvalitnej LED masky na tvár.

LED svetlo v dermatológii

Problémy s pokožkou si vyžadujú veľmi inovatívne riešenia. Naša pokožka potrebuje vhodné stimuly na regeneráciu a posilnenie, ako je mierne LED svetlo, pracujúce na najhlbších častiach pokožky.

LED lampy v dermatológii používajú už dlhodobo, ale len nedávno sme začali uvažovať o vlastnostiach LED svetla. Rozvíjame jeho rastúce možnosti v liečbe akné, fotostarnutia, odstraňovania pigmentových škvŕn a strií, čistenia pórov, urýchľovania hojenia rán, liečenia zápalu a dokonca zmiernenia príznakov depresie. Prezrite si aj iné spôsoby, ktorými LED svetlo pomáha.

Aké sú vlastnosti LED svetla?

  1. Zlepšuje liečbu rôznych foriem akné.
  2. Stimuluje bunkovú obnovu, omladzuje a opravuje.
  3. Uzdravuje zápal pokožky.
  4. Redukuje strie, vrásky a pigmentové škvrny.
  5. Upokojuje príznaky psoriázy a oparu.
  6. Zvyšuje vlhkosť a výživu pokožky.
  7. Stimuluje rýchlejší rast vlasov a zabraňuje vypadávaniu vlasov.
  8. Odstraňuje sivosť a slabosť pokožky.
  9. Odstraňuje tmavé očné kruhy a opuchy.
  10. Redukuje narušenú pigmentáciu kože.

Ako funguje svetelná terapia na pokožke?

Musíme začať s tým, že LED svetlo je jednofarebné svetlo, ktoré má rôzne farby (rôzne vlnové dĺžky). Ak ho nasmerujeme na pokožku, dostane sa do každej bunky, prenesie tam energiu, nevyhreje sa alebo nespôsobí podráždenie. V závislosti od vlnovej dĺžky vyžarovanej LED lampou sú účinky odlišné.

Čo sa stane s energiou, ktorú bunky absorbujú zo svetla. Používa sa pri procesoch opravy, čo má za následok rýchle obnovenie buniek, zvýšenie prietoku krvi, výživu a vlhkosť, zvýšenú syntézu kolagénu, silnejšiu, hladšiu a žiarivejšiu pokožku. Zvyšuje sa prirodzená odolnosť tela voči vnútorným a vonkajším škodlivým faktorom.

LED svetlo. Farby, ktoré liečia

LED svetelo poskytuje mnoho výhod. Tieto výhody však závisia od farby zvoleného LED svetla. Pokožka môže byť vystavená mnohým farbám, z ktorých každá funguje trochu iným spôsobom. Ako?

  • Červené LED svetlo – funguje najhlbšie, stimuluje produkciu kolagénu a zvyšuje celulárnu obnovu, preto sa používa na procedúry proti starnutiu.
  • Modré LED svetlo – preniká do pokožky tak hlboko, bojuje proti baktériám, upokojuje podráždenie a začervenanie, takže je vhodné na liečbu akné.
  • Žlté LED svetlo – zlepšuje prácu nervového a lymfatického systému, preto sa môže použiť na relaxačné terapie.
  • Zelené LED svetlo – urýchľuje opravu epidermy, osvetľuje a dodáva pružnosť a preto je bežné pri terapiách proti vráskam.

Domáca LED svetelná terapia

Skutočnosť, že si môžete úspešne robiť svetelnú terapiu LED doma, je pravdepodobne najväčším prínosom. Je to bezpečné, takže si nevyžaduje vedomosti a skúsenosti estetika. Nezanechá spálenú pokožku, aj keď pokožku vystavujeme svetlom dlhšie ako je odporúčané. Napriek tomu  si mnoho žien necháva robiť LED svetelnú terapiu na klinikách krásy, pretože nákup zariadenia je drahý. Nedávno sa objavilo rozumné riešenie – LED svetelné masky.

Tvárová maska na LED svetelnú terapiu

Pokiaľ ide o dizajn, podobá sa divadelnej maske, pretože je zvyčajne k dispozícii v bielej farbe. Dodáva sa s káblom; vnútro je vybavené stovkami LED diód, ktoré môžu vyžarovať svetlo rôznych vlnových dĺžok. Aj keď to vyzerá dosť strašidelne po uvedení na trh a jeho spustení, výsledky sú veľkolepé. Niekoľkotýždenná, pravidelne vykonávaná LED svetelná terapia postačuje na zistenie zlepšenia stavu kože.

Použitie LED svetelných masiek je veľmi jednoduché:

  1. Pred nanesením masky so dôkladne očistíme pokožku tváre.
  2. Pohodlne sa usadíme a položíme si masku na tvár.
  3. Masku zapneme a počkáme, kým sa po 10 minútach nevypne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *