Sú cenovo dostupné. Fungujú prirodzene vďaka prispôsobeniu sa potrebám pokožky. Sú bohaté na cenné vitamíny, minerály, mastné kyseliny a antioxidanty, vďaka ktorým sú schopné vyživovať, omladzovať a skrášľovať pleť. Ktoré oleje na tvár sú najčastejšie vyberané?

Prirodzené metódy starostlivosti o pleť v súčasnosti prežívajú svoju renesanciu. Drahé krémy a syntetická kozmetika sú s radosťou nahrádzané ekologickými produktmi. Namiesto masiek si vyberáme oleje, pretože pracujú v súlade s prirodzenými procesmi, ktoré sa odohrávajú v našej pokožke. Môžete si vyrobiť vlastnú domácu kozmetiku na báze olejov alebo ich použiť ako náhradu krémov. Je zaujímavé, že prírodné oleje nie sú len možnosťou pre suchú pokožku – budú tiež prospešné pre mastnú pleť, tým, že pomáhajú v boji proti akné.

Za účelom získania najlepších účinkov stojí za to použiť vhodné pleťové oleje. Čo sa počíta, je obsah mastných kyselín. Čím viac EFA obsahujú, tým viac je olej vysušujúci (ľahší). Stručne povedané, vyzerá to takto:

  • Sušiace oleje – vhodné pre mastnú, problematickú pleť náchylnú na akné, napríklad ružový olej, konopný olej, rakytníkový olej, pupalkový olej, borákový olej, malinový olej.
  • Polo-sušiace oleje – ideálne pre normálnu alebo kombinovanú pleť, ako je mandľový olej, požltový olej, olej z marhuľových jadier, arganový olej, slnečnicový olej.
  • Ne-sušiace oleje – ideálne pre zrelú, dehydratovanú a podráždenú pokožku, napríklad makadamiový olej, avokádový olej, olej z lieskových orechov, broskyňový olej.

NAJLEPŠIE TVÁROVÉ OLEJE

Je čas pozrieť sa bližšie na oleje, ktoré si ženy radi vyberajú. Viete, aké vlastnosti ponúkajú oleje, ktoré sa najčastejšie používajú v starostlivosti o tvár? Poznáme ich!

Argánový olej

Najlepší arganový olej je ten z Maroka, ktorý je originálny s krásnou orechovou vôňou, nemiešaný s inými zložkami. Bohužiaľ, je to jeden z najdrahších olejov. V nerafinovanej, za studena lisovanej verzii je bohatý na omega-6 a omega-9 mastné kyseliny, ako aj antioxidant vitamín E. Čo to znamená? Že nie len vyživuje a hydratuje pokožku, ale tiež omladzuje a upokojuje podráždenie. Navyše má protizápalové vlastnosti a vyvažuje prácu mazových žliaz. Pravidelné používanie arganového oleja umožňuje pleti obnoviť pružnosť a správnu hydratáciu, ako aj zabraňuje olejnatosti pokožky. Funguje najlepšie na zrelej, suchej a podráždenej pokožke.

Kokosový olej

Mnoho žien nahradzuje pleťové krémy kokosovým olejom, pretože veľmi dobre hydratuje a vyhladzuje pokožku, má príjemnú textúru pri izbovej teplote a vôňu čerstvého kokosu. Výhodou kokosového oleja je značné množstvo kyseliny laurovej so silným antibakteriálnym účinkom. Vďaka tomuto zloženiu pomáha kokosový olej bojovať proti akné a neupcháva póry. Je tiež potvrdené, že ide o prírodnú kozmetiku proti vráskam. Okrem toho sa stará nielen o správnu hydratáciu pokožky, ale aj o jej mäkkosť a pružnosť.

Opunciový olej

Veľmi ľahký olej s čerstvou vôňou a matným ukončením. Takmer úplne sa vstrebáva do pokožky, vďaka čomu nezanecháva mastný povlak, neupcháva póry a skvele pôsobí pri starostlivosti o všetky typy pokožky. Bohužiaľ, opunciový olej je (celkom opakom kokosového oleja) jedným z najdrahších kozmetických olejov. Potrebujete až pol tony opunciových semienok na vylisovanie 1 litra oleja. Stojí však za to investovať, pretože vás ochráni voči škodlivým vonkajším faktorom, má vlastnosti bojujúce proti vráskam, zlepšuje napnutie, hydratáciu a farbu pleti. Pravidelné používanie opunciového oleja na pokožku spôsobuje, že zabúdami na problémy, ako je mastnota v T zóne.

Marula olej

Plody tohto stromu milujú africké slony, zatiaľ čo my môžeme milovať marula olej pre jeho účinky. Výrazne sa vstrebáva a nezanecháva žiadny mastný pocit, len jemný saténový povlak. Obsahuje kyselinu olejovú, vitamíny C a E, flavonoidy a mnoho ďalších. Vďaka všetkým týmto zložkám marulalový olej posilňuje hydro-lipidovú bariéru epidermy, zlepšuje hydratáciu, minimalizuje strie a jazvy, znižuje začervenanie a dokonca vyhladzuje jemné vrásky. Ak sa používa systematicky, podporuje regeneráciu a môže pomáhať pokožke náchylnej na akné.

Jojobový olej

Je to vlastne vosk s niektorými vlastnosťami oleja, napr. konzistenciou. Jeho olejovitá forma nezasahuje do dokonalej absorpcie do pokožky (bez preťaženia pokožky). Stojí za to vedieť, že z hľadiska zloženia je jojobový olej podobný nášmu mazu. Niet divu, že sa dokonale prispôsobí potrebám pokožky a ľahko sa vstrebáva. Tiež zabraňuje strate vody, regeneruje, znižuje škodlivosť voľných radikálov a dokonca má vlastnosti UV filtra. Vďaka svojmu antibakteriálnemu účinku veľmi dobre pôsobí na pokožku náchylnú na akné.

Malinový olej

Má úchvatnú vôňu, ale stojí za to použiť malinový olej na tvári, nie len pre to. Je to univerzálna, prírodná a viacúčelová kozmetika. Je ľahký, takže sa ľahko aplikuje a ľahko sa vstrebáva bez zanechania mastného filmu na pokožke. Malinový olej je jedným z najlepších prírodných UV filtrov, nie len že chráni pokožku. Stará sa o správnu hydratáciu, rozjasňuje, zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky, urýchľuje hojenie rán, upokojuje podráždenie a má tiež antibakteriálne vlastnosti. Toľko dobrého je ukryté v jednom nenápadnom oleji.

Ružový olej

Ružový olej je milovaný ženami s citlivou pokožkou, so sklonom k ​​rozšíreniu kapilár. Možno preto, že ružový olej ako jeden z mála olejov upokojuje podráždenie a znižuje tak začervenanie. Je zdrojom cenného vitamínu A a karotenoidov, ktoré majú pozitívne vlastnosti proti vráskam. Aplikácia ružového oleja do oblasti očí môže pomôcť zbaviť sa vraních nôh. To je ďalší z olejov, ktoré nezaťažujú pokožku a poskytujú jej optimálne množstvo živín. Ružový olej sa často používa ako náhrada krémov pre zrelú pleť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *