Rýžový prášok je rafinovaný ryžový škrob známy ako Oryza Sativa. V tejto forme sa používal pred stáročiami v Ayurvéde, čiže holistickej zdravotnej praxi, kde sa podporuje liečba zápalových stavov kože. Od šestnásteho storočia, ázijské dievčatá používali ryžový prášok na make-up a čistenie pleti, pretože účinne absorbuje olej. Aké ďalšie vlastnosti má ryžový prášok a aké je jeho použitie? Ktorý ryžový prášok si vybrať, ako ho aplikovať a pre koho je určený?

Ryžový prášok – vlastnosti

Rýžový prášok účinne absorbuje maz a vlhkosť, preto dobre funguje na mastnej pokožke. Okrem toho dlhodobo vyhladzuje, rozjasňuje a zmatňuje pokožku. Rýžový prášok predlžuje životnosť make-upu, poskytuje pokožke UV ochranu a vďaka obsahu vitamínov a minerálov zlepšuje ich stav. Ďalšou výhodou ryžového prášku je jeho multifunkčnosť: môže pôsobiť ako fixačný prostriedok, dotváť povrchovú úpravu, ako aj základ. Všetky tieto vlastnosti z neho robia perfektnú letnú kozmetiku.

Ryžový prášok – použitie

Rýžový prášok má zmäkčovacie, vyhladzovacie a matnúce vlastnosti. Účinne urýchľuje hojenie zápalu. Z tohto dôvodu sa odporúča na starostlivosť o problematickú pleť, najmä na mastnú a aknóznu.

Rýžový prášok je dostupný v niekoľkých variantoch. Najčastejšie má voľnú formu, ale sú k dispozícii aj lisované ryžové prášky. Kozmetika môže byť transparentná alebo farebná. Prvá z nich sa zdá byť bezpečnejšou voľbou pre každú pokožku, pretože nemá odtieň pokožky, ale splynie s jej prirodzenou farbou.

Ryžový prášok poskytuje dlhodobé účinky zmatnutia pleti – jeho použitie je oveľa trvanlivejšie ako v prípade tradičných práškov. Je do značnej miery určovaný jeho schopnosťou absorbovať maz.

Ktorý ryžový prášok si vybrať?

Voľba ryžového prášku je individuálnou záležitosťou, ktorá by sa mala riadiť odtieňom a formou kozmetiky. Bez ohľadu na tieto kritériá stojí za to venovať pozornosť kvalite ryžového prášku. O tom rozhoduje čo najmenší počet umelých prísad. Treba poznamenať, že vrcholom zoznamu zložiek je prášok z ryže, pretože v niektorých práškoch je nahradený mastencom. Ryžový prášok môže obsahovať vône (parfum), ale nemusí, vďaka čomu budú priaznivci kozmetiky bez zápachu potešení.

Ako používať ryžový prášok?

Ryžový prášok sa môže použiť dvoma spôsobmi.

Prvá možnosť zahŕňa použitie transparentného prášku ako vyhladzujúceho a zmatňujúceho základu. V tomto prípade sa prášok z ryže najlepšie používa s minerálnym základom. Za týmto účelom najprv aplikujte ryžový prášok a potom základ, korektor a iné farebné kozmetiky.

Ryžový prášok môže byť tiež použitý ako konečná vrstva v akomkoľvek make-upe, t.j. na konci. Výsledok takéhoto použitia ryžového prášku je matná koža.

Ako používať ryžový prášok?

Rýžový prášok sa môže aplikovať rôznymi technikami. Najobľúbenejším doplnkom používaným na tento účel sú špongia, tampón a kefa. Každá žena by sa mala rozhodnúť podľa vlastného uváženia:

  • tampón prášok účinne zmatní pokožku a dodáva jej správny vzhľad. Ak chcete zistiť ako, stačí si nabrať trochu ryžového prášku, poklepaním sa zbaviť prebytočného produktu a prášku z vybraných častí, alebo celej tváre;
  • prášková špongia sa najlepšie používa na aplikáciu lisovaného prášku. Špongia uľahčuje aplikáciu aj na cestách;
  • kefka na prášok je veľmi vhodná pri aplikácii ryžového prášku – bez ohľadu na to, či ide o bežný štetec alebo kefku kabuki. Ak ju chcete použiť, vezmite si na kefku trochu kozmetiky, odstráňte prebytočné množstvo a zameťte si ňou tvár.

Ryžový prášok – pre koho sa odporúča?

Ryžový prášok je dobrým riešením pre ženy s problematickou pokožkou, napríklad mastnou, kombinovanou a aknóznou, pretože nielen účinne zmatňuje pokožku, ale tiež nespôsobuje zápal, ale urýchľuje hojenie akné.

Dámy, ktoré majú normálnu, suchú, alebo alergickú pleť, môžu pokračovať a používať ryžový prášok bez akýchkoľvek obáv, pretože ide o jemný výrobok.

Na záver možno povedať, že ryžový prášok je všestranná kozmetika, ktorá môže byť bez finálnej povrchovej úpravy. Okrem toho nedehydratuje pokožku, nedráždi ju a nespôsobuje žiadne alergie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *